Euroscola 2019

Naša škola sa prvýkrát zapojila do projektu Euroscola, ktorý je organizovaný Európskym parlamentom, v roku 2015. Program Euroscola je určený študentom stredných škôl vo veku 16 až 18 rokov z členských krajín Európskej únie. Umožňuje mladým ľuďom vyskúšať si na jeden deň prácu europoslancov v Európskom parlamente v Štrasburgu. V školskom roku 2018/2019 sa zapájame opäť, vymýšľame rôzne aktivity - sledujte našu stránku a držte palce, aby sme zopakovali úspech z roku 2017, keď sme súťaž vrámci Slovenska vyhrali a mohli sme navštíviť európsky parlament v Štrasburgu so super programom, videli sme Chamonix v Alpách a talianske jazero Como.

Európsky parlament vytvoril program Euroscola s tromi základnými cieľmi.

  • Prvým je oboznámiť európsku mládež s vnútorným fungovaním nadnárodnej inštitúcie, ktorej poslanci sú volení vo všeobecných priamych voľbách, a priblížiť im rozhodovací proces v rámci EÚ.
  • Druhým je umožniť účastníkom, aby na vlastnej koži zažili komunitárnu Európu a aby mali možnosť na zasadnutiach spolu s inými mladými ľuďmi z ďalších členských štátov EÚ vymieňať si názory o práci európskych rozmerov, o záležitostiach, ktoré ich zaujímajú (nezamestnanosť, ochrana životného prostredia, rasizmus a pod.).
  • Tretím cieľom je zdôrazniť dôležitosť ovládania cudzích jazykov v zjednotenej Európe.